A CAC (Customer Acquisition Cost), nem más, mint az ügyfélszerzési költség. Hiszen erre kíváncsi minden vállalkozó, hogy mennyibe is kerül megszerezni egy új ügyfelet (ami lehet lead vagy vevő).
A leggyakoribb kérdés, amit vállalkozóktól kapok:
Hogyan számolhatom ki, mennyit érdemes tartalomgyártásra fordítanom?
Mivel egyáltalán nem foglalkozom fizetett tartalomgyártással, ezért elfogulatlanul és érdek nélkül tudok neked válaszolni erre a kérdésre.
Ne dőlj be annak a "hazugságnak", hogy nem mérhető mekkora egy tartalom megtérülése, mert erre való a CAC modell
A kérdés, pedig abból a problémából ered, hogy akik tartalommarketingre költenek, nem tudják pontosan, hogy mekkora egy tartalom (blog cikk) megtérülése.
Azt értik, hogy jobb lett tőle, és a forgalom is nagyobb, de azt nem tudják megmérni, hogy egy blog cikk mennyit hozott. Rábízzák magukat egy érzésre, márpedig az okos vállalkozó nem érzésből vállalkozik, hanem számok alapján.
Ha te is ettől a problémától szenvedsz, ne aggódj! Ez sokkal gyakoribb, mint gondolnád:
Azonban, ha te marketinges vagy és a főnök neked szegezi a kérdést: „Megérte ez a cikk?”, vagy „Mennyi bevételt hozott nekünk ez a tartalom?”, akkor máris nem dagad annyira a melled a büszkeségtől, mert fogalmad sincs.
Ha pedig te magad vagy a felvilágosult vállalkozó, aki a tartalommarketingezik, akkor szeretnél felelős üzleti döntést hozni. Ezért szeretnéd tudni, hogy mennyibe kerültek a tartalmaid és még mennyit érdemes még költeni rá havi szinten. Azt is jogosan akarod tudni, hogy megéri a tartalom vagy csupán pénzpocsékolás.
Ezek teljesen jogos elvárások, hiszen vállalkozni csak megfelelő adatok alapján lehet.
Mégis…
Ha felteszed egy marketingesednek azt az egyszerű kérdést: „Megérte a tartalom?”, akkor rendszerint pontos válaszok helyett valami homályos és megfoghatatlan terelés fogsz kapni. Mondjuk ilyet:
Ha ezt a kérdést a szövegíró csapatodnak teszed fel, akár kimondják, akár nem, a követezőre gondolnak:
„Mi a f@szért problémázik? Ez nem így működik. Fogalma sincs, hogyan működik a marketing? Ez nem lóverseny, ez maraton. Legyen már türelmesebb”
Ha pedig te vagy a marketinges, sokkal könnyebb lenne az életed, ha pedig a cégvezető vagy, akkor sokkal könnyebben tudnál döntést hozni, ha lenne egy táblázatod a tartalmak ügyfélszerzési költségeiről.
Sőt, az lenne igazán tökéletes, ha ki tudnád mutatni, hogy a következő 6 hónapban miken kell dolgozni és azok milyen minimális és maximális eredményt hozhatnak.
Ha pedig te vagy a cég döntéshozója, akkor sokkal magabiztosabban költesz tartalommarketingre, ha látod, hogy a ráfordított munka és pénz mikor és hogyan térül meg. A pénz és a munkatársak ideje a két legfontosabb tényezője a növekedésnek. Tudnod kell, hogy mire érdemes fordítanod és megéri-e a tartalomgyártásba fektetned belőle.
Amikor elkezdtem foglalkozni ezzel a rendkívül izgalmas témával, azt találtam, hogy szinte nincs is információi a CAC modellről, vagyis arról, mennyibe kerül az ügyfél megszerzésének költsége egy tartalomra vetítve.
Ezért fogtam a megszerezett információkat, az olvasott cikkeket, a meglévő tudásom és összeraktam ez a cikket, amiben felállítok egy modellt arra, hogyan lehet kiszámolni a tartalom ügyfélszerzési költségét.
A modell felépítésekor elsőként azt határoztam meg, hogy mik a legfontosabb faktorok, amik legjobban befolyásolják a CAC változását.
Ezeknek a faktoroknak a megértése segít abban, hogy eldöntsük melyik tényezők számítanak és melyek nem. Így azokra a tényezőkre tudunk fókuszálni, amik jelentősen csökkenthetik az ügyfél megszerzési költségét.
A végeredmény az a modell lett, amit használva kiszámolhatod a tartalom CAC értékét és ezzel lenyűgözheted a főnököd vagy megértheted, hogy mennyit érdemes tartalommarketingre fordítanod.
Fontos: A cikkben néha ugyanarra több kifejezést használok, de alapvetően igyekszem a CAC kifejezést az ügyfél megszerzési költségeként használni, a leadet pedig a feliratkozási konverzióra.
Elsőként érdemes egy határozott elképzelést kialakítani, hogy mennyit is ér meg egy ügyfél a cégednek. Ez lehet 500 Ft, 1.500 Ft, 5.000 Ft vagy 50.000 Ft is.
Ugyanis a rossz hírem az, hogy a fenti kérdésre csak egy jó válasz létezik: Attól függ
A jó hír viszont az, hogy pontosan el tudom mondani neked, hogy hogyan tudod kiszámolni a saját vállalkozásodra.
Azt kell tudnod, hogy egy új vevő mennyit ér a vállalkozásodnak, ez általában két tényezőn múlik:
Vannak, akik szerint a képlet egyszerű CAC < LTV
Vagyis kevesebbért szerezzünk ügyfelet, mint amennyit az élettartama alatt elkölt nálunk.
Azonban ez nevetségesen leegyszerűsített.
Hiszen, ha az élettartam alatt az ügyfél 800.000 Ft-ot hagy nálad, és az ügyfélszerzés költsége 799 000 Ft, akkor az nem egy jó vállalkozás (szerintem). Ha kamatot számolsz, akkor 0,125% kamat. Amíg a bankok ennél többet adnak, nem éri meg ilyen vállalkozást indítanod.
30%-os kamat már jól hangzik, nem?
Ez vállalkozásra lefordítva azt jelneti, hogy 615.000 Ft-ot elköltesz az ügyfél megszerzésére, ami hoz neked élettartam alatt 800.000 Ft-ot.
És még, ekkor sem biztos, hogy a vállalkozásod nyereséges, hiszen vannak egyéb költségeid is, az ügyfél megszerzésén túl. Valamiből fenn is kell tartanod és működtetned is kell a vállalkozásod.
Az egyik legismertebb befektetői alap és a https://www.saastr.com/ szerint is egy SAAS vállalkozásnak (szoftver, mint szolgáltatás) a teljes LTV 20%-30% érdemes ügyfélszerzésre költenie.
Máris van egy referencia számunk, amihez tudunk viszonyítani. Ez ugye azt jelenti, hogy 800.000 Ft költés mellett 160.000-240.000 Ft –ot érdemes az ügyfél megszerzésére költeni. Leesett az állad? Miért, te mennyit költesz?
Persze, ha a te vállalkozásod teljesen más költségszerkezetű, akkor nálad ez az arány más lesz. Ebben az esetben a pénzügyi tanácsadóddal kell leülni és átszámolni, hogy mennyit ér meg számodra egy ügyfél megszerzésének költsége és milyen CAC/LTV arány az ideális számodra. Így fogod tudni eldönteni, hogy ez az arány csak elégséges vagy már „jó” is.
Ez a módszer sokkal inkább a megérzésekre támaszkodik. Ugye azt kell eldöntened, hogy mennyi hónap alatt fizeti vissza a megszerzés költségét és mikor kezd el végre profitot termelni az új ügyfél.
MRR/CAC = a havi megtérüléssel
Vagyis mennyi mínuszos hónap elfogadható, mint befektetési költség.
Ha rákeresek a Quora.com oldalon, akkor azt találom, hogy az SaaS üzleti modell esetén a szakértők azt mondják, hogy nagyvállalati szektorban a 18 hónap, míg kisvállalati szektorban ez 6-12 hónap között kell lennie a megtérülésnek.
Ez azt jelenti, hogy az ügyfél 6-12 hónapig veszteséges számodra és csak ezután kezd el nyereséget termelni. Ezért is fontos tudnod, hogy mennyi egy tipikus ügyfél élettartama. Hiszen ha te 8 hónappal számolsz, miközben átlagosan 7 hónapig fizetnek neked, akkor masszívan veszteséget termelsz az első naptól kezdve.
Mondok erre egy SaaS példát: A SalesForm.hu (online fizetés automatizálás) havi díja 3.500 Ft, egy ügyfél megszerzési költsége akkor számít jónak, ha 21.000 Ft – 42.000 Ft között van.
Ez persze azt is feltételezi, hogy az ügyfél 6-12 hónapnál tovább veszi igénybe a szolgáltatást. Ez minden olyan esetben meg is valósul, ahol működő vállalkozás van és jönnek a rendelések. Csak azok mondják vissza, akik el sem kezdik használni vagy nincsenek vásárlóik. Ezért is cél nálunk, hogy segítsünk a vevőinknek minél sikeresebb vállalkozást építeni.
Ökölszabályként megfogalmazhatjuk, hogy ott ahol a havi díjak 5.000 Ft környékén vannak, ott 5.000-30.000 között érdemes tartani az ügyfél megszerzési költségét. Mert akkor lesz kiemelkedően nyereséges a vállalkozásod. Ez ugye 1-6 hónap közötti megtérülést feltételez.
A számolás alapvetően egyszerű.
Az összes költséget el kell osztani a megszerzett ügyfelek számával.
Az ügyfeleket pedig ki lehet számolni a forgalom szorozva konverziós aránnyal.
A tartalommarketing ügyfélszerzési költségét megkapod, ha a költségeket elosztod a megszerzett ügyfelek számával.
A lényeg, most itt is a részletekben rejlik. Nézzük meg alaposabban mivel is dolgozunk:
Ez a munka legnagyobb része, mert mindent össze kell szedned.
A költségeket most 3 fő csoportba sorolom:
Azért, hogy könnyebben tudjunk számolni, minden költséget havi díjra számolunk át, akkor is, ha éves a díjú vagy forgalom alapú.
A felépített modellből hoztam egy képernyőmentést:
Két példát mutatok meg, más árfekvésű vállalkozásokra:
A barackszín (vagymi) alatt láthatod, hogy milyen kiadásokat érdemes figyelembe venned a tartalomgyártáshoz
A legdrágább mindig a cikkíró díja. Így ha nálad ez házon belül történik és még grafikára sem költesz, akkor ez az összeg akár nulla is lehet. Hurrá!
Mivel ez nem egy jó módszer, ezért a modellemben én egy olyan céget vettem példának, akinek van szövegírási költsége, mert kiszervezi:
Ez egy egészen élethű adat a tartalomgyártás havi költségére
Cikkenként 9000 Ft költséggel számoltam.
Persze a cikk költsége nagyban függ az iparágadtól is. Lehet egy cikket megúszol 4-6.000 Ft-ból, de lehet egy tartalomnak akár 50.000 Ft-os költsége is.
Ha keresel szabadúszó szövegírót, akkor adj fel ingyenesen hirdetést ebben a csoportban: https://www.facebook.com/groups/Tartalommarketingmunkak
Grafikust azért nem számoltam, mert már biztos olvastad azt a cikkem, amiben megmutatom, hogyan találj ingyen, tökéletes fotókat a tartalmaidhoz és hogyan szerkeszd őket egységesre a Canva.com képszerkesztővel
Bármit is gondolj most, ki fog derülni, hogy sokkal jobban megéri kiszervezni a szövegírást.
Ez a tartalommarketing legnagyobb költsége és ez biztos nem ért meglepetésként. Hiszen alkalmaznod kell egy marketingest, aki az ideje nagy részében azzal foglalkozik, hogy eljuttatja tartalmakat minél több embernek és a tartalmakon keresztül egyre nagyobb listát építsen neked.
Tegyük fel, hogy a marketingesednek pontosan annyi fizetést adsz, amennyi a magyarországi átlag. A fizetesek.hu szerint ez bruttó: 504 258 Ft. Ha az idejének felét a tartalom marketingezésére fordítja máris adott a bérköltséged.
Ha egy marketingest alkalmazol, aki az idejének felét a tartalommarketing stratégiádra fordítja
A példámban nem vettem figyelembe, ha fejlesztőt is foglalkoztatsz, aki időnként dolgozik a tartalommarketing rendszereden vagy azt, ha külső ügynökséget (mondjuk Adwords vagy Facebook) veszel igénybe.
Majd a cégén látni fogod, hogy a CAC mennyire érzékeny ezekre a számokra.
Ha nincs marketingesed, vagy profibb megoldást keresel, akkor keress meg minket. Egyedi elbírálás alapján foglalkozunk tartalommarketing rendszerek teljes körű kiépítésével és üzemeltetésével. Vedd fel velünk a kapcsolatot.
Nem tudom, milyen szoftvert használsz üzleti blogoláshoz, de még a Word Press oldalnak annak is van egy egyszeri és egy havi rendszeres díja.
Ezen felül van díja a hírlevélküldésnek, a landing page oldalaknak, a feliratkozó gyűjtőknek, marketing automatizáló szoftvereknek, hirdetéskezelő szoftvereknek stb.
Pár szoftveres költség, ami jelentkezhet a tartalommarketinggel kapcsolatban
Persze a szoftveres költségek teljesen el is szállhatnak:
Soknak tűnik ha összeadod, de ezek az automatizmusok még mindig sokkal olcsóbbak, mintha munkatársat fizetnél ezekre a feladatokra. Hiszen azt nem úsznád meg havi 450.000 Ft alatt és akkor még csak egy olyan embered van, aki egyvalamihez ért, sőt még a szoftvereket, amiket ki akarsz váltani, azokat is le kell fejlesztetned. Rengeteg idő és pénz. Pont ezért virágzik a SaaS (szoftver, mint szolgáltatás) piac, mert mindenki csak nyer vele.
Ha az általunk fejlesztett tartalommarketing platformot használod, akkor eleve megspórolsz egy csomó költséget. Nem kell WP honlap és hozzá a fizetős kiegészítők. Képes kiváltani a tömeges hírlevélküldőket és van benne számos lead gondozó és gyűjtő automatizmus, ahogy exit popup is.
A CAC (ügyfélszerzési költség) modellből, ez lesz a forgalom rész:
Megvizsgáljuk a CAC szempontjából a forgalmat
Két eltérő konverziós aránnyal mutatom meg, mert ez a kettő a legnépszerűbb a tartalommarketinget használók körben:
Ez a 3 szám egyszer növekszik és a végeredmény az, hogy egyre több ügyfelet hoz neked az üzleti blogod.
(A Google Analyticsben használd az egyedi látogatók száma/hónap jelentést. Majd nézd meg annak a százalékos arányát, hogy az egyedi látogatók közül mennyiből lesz lead. Majd annak a százalékos arányát, hogy ebből mennyi lesz fizetett vevő).
A legtöbb marketing szakember két esetet vesz figyelembe a számolás során. Nézzük meg mindkettőt.
Ennek a mérésére a legegyszerűbb módszer, ha a feliratkozókat egy közös köszönő oldalra küldöd. Vagyis akár űrlapot tölt ki, akár feliratkozik a hírlevélre, akár kéri az ingyenes anyagodat vagy a demó-t, mindig ugyanarra a köszönő oldalra érkezik.
Majd állítsd be ennek a köszönő oldalnak az URL címét a Google Analyticsben, mint célt. A céloldal jelentésben innentől látni fogod, hogy mennyi olvasódból lett végül lead (feliratkozó).
Itt nem történik más, mint megnézzük, hogy mennyi ember jutott el a köszönő oldalra az üzleti blogodból. Itt van egy minta:
Ebben a statisztikában láthatod, hogy az egyes blog cikkekről mennyien konvertálódtak és lett belőlük lead
Na, ez mér egy trükkösebb kérdés.
Amikor én tettem fel ezt TM cégeknek, akkor kb azt a választ kaptam, amit te is kapni fogsz:
Nézd, a tartalommarketing az maraton. Nem versenysport, hanem hosszú távú befektetés. Nem az a lényeg, hogy a cikk olvasók azonnal vásároljanak. Előbb adják meg az e-mail címüket és mi küldünk nekik a hasznos tartalmakat és tartjuk a kapcsolatot. Lehet, hónapokig csak olvasnak téged, de közben épül bennük a márka tudat, a bizalom és …..
Elsőként azt érdemes tudnod, hogyha a tartalommal csak a márkaismertség növelése a célod, akkor ez a cikk nem neked szól. Véleményem szerint bármit csinálsz, arra rá lehet fogni, hogy márkaépítés. Sőt, vannak ügynökségek, akik nem azt mondják, hogy bocs, de elköltöttük az összes pénzed és nem jött vásárlód, hanem azt:
„nagyösszegű beruházást végeztünk a jövőben imárka ismertségedbe”
Egyszóval nem tőlem fogod megtanulni az óirásplakátolás művészetét. Biztos annak a hatását is lehet mérni, csak én nem tudom hogyan.
Ha a tartalmaid jövőbeni márkaismertségét mérnéd, akkor nincs szükséged a CAC kiszámítására így ne is olvass tovább.
A fenti két eset ellenére az ügyfélszerzés számolásnak modellje egyszerű:
Ha fogod az üzleti blogod forgalmát és megszorzod a feliratkozási konverziós aránnyal, majd annak veszed a vásárlási konverziós arányát, akkor meg is kaptad az ügyfélszerzés modelljét
Ez azt jelenti, hogy a megszerzett ügyfelek száma egyenlő mértékben függ mindhárom tényezőtől:
Ebből az is következik, hogyha a konverziós arányodat növeled (akár a lead gyűjtést, akár a vásárlásit), akkor ugyanakkora eredményhez kevesebb forgalomra van szükséged.
Például, ha havi 3000 látogatód van és 1%-os a konverziód az ugyanannyi ügyfelet eredményez, mintha 2%-os lenne a konverziód, de csak 1500 látogatód lenne havonta.
Máris kiderült, hogy a látogatószám nem is olyan fontos egy üzleti blog esetén
Ugyanez úgy is igaz, ha több látogatód lesz, akkor többen fognak vásárolni tőled. A kérdés mindig az, hogy melyiket könnyebb növelned (vagy épp dupláznod)
Ebből már látszik, hogy a forgalomnak és a konverziós aránynak hatalmas szerepe van a CAC számolásában.
Most pedig térjünk rá az igazán izgalmas részekre: mely tényezők számítanak és melyek nem?
Kezdjük a kevésbé fontos tényezőkkel (amiknek a változása nem érinti érzékenyen a CAC értékét) és haladunk a legfontosabbak felé.
A táblázatban 2 modellt dolgoztam ki. Az egyik egy B2C önkiszolgáló szoftver cég, aki ingyenes próba modellel működik (ez a freemium modell) és egy B2B vállalkozás, ami lehet akár egy online ügynökség.
A példához most az önkiszolgáló B2C céget választottam (valójában nem számít melyiket)
A grafikon megmutatja, hogyan változik a CAC értéke, ha többet költesz reklámra
Ha változtatom 0 és 20 000 Ft között a cikkenkénti reklám költséget, az megváltoztatja a CAC értékét 7668 Ft ról egészen 9668 -ra. Nem vészes növekedés.
Fontos lecke: Ha pénzt költesz a cikkek reklámozására az növeli a forgalmad. Később látni fogod ez hogyan befolyásolja a CAC értékét.
Ez a grafikon azt mutatja, hogy érdemes reklámoznod, mert igaz pénzbe kerül, de nem növeli az ügyfél megszerzési költségét jelentősen, viszont sokkal több ügyfeled lesz. Nagyon nem mindegy, hogy havi 5, 50 vagy 500 ember után keresel pénzt. Nőj fel a feladathoz és hirdess!
A grafikon megmutatja, hogyan változik a CAC értéke, ha több tartalmat vásárolsz az üzleti blogodra
Ha változtatom a havonta megíratott cikkek számát 1 és 16 között, akkor ezzel változik a szövegírók díjazása is. Így a havi tartalomgyártási díjat 9 000 Ft ról egészen 144 000 Ft-ra növeltem meg.
Ez megváltoztatta a CAC értékét 6993 Ft -ról egészen 10 368 Ft-ra. Ez sem vészes változás, alig 3375 Ft-al kerül többe egy ügyfél, ha havi 16 cikket íratsz 9000 Ft-os darabáron. Ez pedig heti 4 cikket jelent, ami bőven elég.
Fontos Lecke: Ha havonta több cikket tudsz publikálni, ami minőség romlás nélkül növeli a forgalmat, akkor megéri több szabadúszó szövegírót is alkalmaznod. A tartalomgyártás kiszervezése egy okos vállalkozói döntés. Nézd meg hogyan hozott 945 810 Ft bevételt IGYEN, egy sima cikk.
A grafikon megmutatja milyen drasztikusan növekszik a CAC, ha több fizetést kell adnod (több munkatársad dolgozik az Üzleti Blogodon)
Ha megváltoztatom a havi költségeket 0 ról (a vállalkozó maga csinálja a tartalommarketing feladatokat) bruttó 756 387összegre. Akkor az megváltoztatta a CAC értékét 1 365 Ft-ról 20 274 Ft-ra.
Ez már hatalmas változás! Biztosan te is érzed már, hogy a munkaerő drága. Ezért amit csak lehet szervezz ki.
Megjegyzés: Megálltam bruttó 756 387 fizetésnél (nettó 502 997), mert itt is szépen látszik a CAC lineáris növekedése. Te viszont kipróbálhatod akár 2,2 M Ft-al is, ha mondjuk egy komplett csapattal tervezel. Ebben az esetben is azt fogod tapasztalni, hogy a CAC költsége még mindig linerálisan emelkedik.
Ha egyszemélyes vállalkozás vagy, esetleg induló startup csapat vagytok és meg tudod oldani, hogy az üzleti blogodra fordított idődet ne az új vállalkozásod fizesse, akkor tisztességtelenül nagy előnyre teszel szert.
A cikk elején írtam, hogy egy tipikus B2C vállalkozás CAC értéke 6000-25 000 között van. Ha a te blogod képes 3000 ért ügyfelet szerezni, mert nem számolod bele a fizetésedet, az félelmetesen nagy előnyt képes biztosítani. Nem mondom, hogy könnyű, de meg lehet csinálni.
Az üzleti blogolást már akkor érdemes elkezdeni, amikor még alkalmazott vagy, de már fejben tervezed a vállalkozásodat. Akkor is kezd el, ha már működik a vállalkozásod, de nem hoz eleget. Akkor kezd el a szabadidődben felépíteni a céged új marketing csatornáját.
Ha növekszik az üzleti blogod forgalma, drasztikusan csökken a CAC
Az egyszerűség kedvéért a fenti grafikon azt mutatja meg, hogyan változik a CAC (ügyfélszerzés költsége), ha növeled a forgalmat, de semmi más nem változik. Vagyis a konverziós arány változatlan marad.
A valós életben ez ritkán történik meg, hiszen a konverziós arány is változik, ahogyan nő a forgalom. Ráadásul a költségek is változhatnak. Mondok két esetet:
Ezért is fontos, hogy megtanuld hogyan tudsz egyre több forgalmat terelni az üzleti blogodra anélkül, hogy újabb tartalmakat kellene gyártanod, hiszen az drága.
Ez a cikk nem képes lefedni az összes esetet, ami a te vállalkozásodra vonatkozhat, azonban ha le tudunk ülni, akkor megmutatom neked, hogyan kell játszani a táblázattal és hogyan néz ki a számítás a saját vállalkozásodra szabva. Így te is sokkal pontosabban tudod megbecsülni, hogyan érdemes felépítened a tartalommarketing stratégiád.
Illetve készítettem egy élő adást, ami részletesen elmagyarázza a modell használatát.
A modellt és a videó anyagot innen töltheted le
Ha valóban azt szeretnéd, hogy a vállalkozásod stabil növekedésnek induljon, akkor tudnod kell mérni a tartalommarketing megtérülésének hatékonyságát.
Pár vállalkozás számára lehetőséget nyújtunk, hogy bekapcsolódjanak ebbe a programba. Egy napra beülünk az irodájukba, elbeszélgetünk a marketingesükkel és megismerjük a folyamatot, amin végigvezetik az ügyfeleket. Így képesek leszünk a vállalkozásodra szabni a modellt és olyan tervet adni, ami segít abban, hogy pontos adatok alapján tudj üzleti döntéseket hozni.
Ha érdekel a program, akkor írj nekünk
Kérdéseid vannak? Kérdezz a cikk alatti komment részben, általában órák alatt megválaszolunk minden kérdést.
Címkék : ROI, konverzió, marketing, bevétel növelés, analytics
Bártfai Balázs vagyok. 2003 óta valósítom meg a saját és mások ötleteit az Interneten. Több sikeres ötlet és pár kudarc áll a hátam mögött. Az automatizált megoldásokban hiszek. Ezért olyan stratégiákat dolgozok ki, amik folyamatosan szállítják a vevőket. Arról írok, hogyan lehetnek kézzel fogható eredmények az üzleti célú blogolásból.
Adatkezelési szabályzat | ASZF